לך תדע לך תחתום!

אני מוסמכת מטעם האפוטרופוס הכללי לערוך ייפוי כח מתמשך.

כעורכת דין המייצגת במשך שנים רבות נפגעי תאונות, אנשים הסובלים ממחלות שונות, בעלי עסקים, אנשים בעלי רכוש, אנשים בעלי משפחות, ברצוני להמליץ לכולכם על הכלי המשפטי אשר יסייע לאנשים המעוניינים לדאוג לעתידם הבריאותי, הכלכלי והאישי .

הסדר ייפוי הכוח המתמשך ותומך החלטות נקבע במסגרת תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שהוביל משרד המשפטים ופורסם בשנת 2017. עד כניסתו לתוקף של תיקון זה, היה צורך להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס ולקבל אישור בית משפט על כך.

התיקון לחוק מבטא תפיסה חברתית חדשה ביחס לאנשים עם מוגבלויות, אשר שמה במרכז את זכותו של כל אדם לחיות את חייו בהתאם לבחירותיו ולרצונו ומדגישה את יכולותיו של האדם ולא את מוגבלותו.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך.

האדם בוחר מרצונו בשלב בו הוא מבין ומסוגל לקבל החלטות ולבצען מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו אם וכאשר מצבו ישתנה לרעה (הידרדרות במצבו). הידרדרות במצבו יכולה לנבוע כתוצאה מתאונה, מחלות, מחלות זקנה (כגון דמנציה/אלצהיימר), מוגבלות נפשית ומוגבלות שכלית העלולות לפגוע בכושר השיפוט של האדם.

הדרך לעשות זאת הינה על ידי מינוי של מיופה כוח שיהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעינינו בעצמו.

הממנה יכול לתת ייפוי כוח מתמשך לכלל ענייניו, האישיים (כולל הרפואיים) והרכושיים או רק לחלקם.

מה המשמעות של ייפוי הכח? כיצד זה יכול לעזור?

לדוגמא: טיפול ברווחתך, באיכות חייך, בסיפוק צרכיך היומיומיים, בבחירת מקום מגורים עבורך(בבית או בדיור חוץ ביתי) והתאמתו לצרכיך, בשמירה על אורח חייך, בטיפול בענייני בריאותך, מעקב רפואי שגרתי, ניהול חשבונות הבנק, ניהול נכסים , מיצוי זכויות עבורך ועוד.

 

לך תדע מה עלול לקרות לך מחר. לך תדע אם תהיה מסוגל להחליט בעצמך.

לך תדע- לך תחתום על ייפוי כוח מתמשך ותקבע מי יידאג לך בעתיד.

לפרטים נוספים: דקלה הרמן כהן עו"ד

053-2245050